الکتروپولیش فولاد

الکتروپولیش فولاد

الکتروپولیش فرایندی است که در آن سطح فلزاتی مانند انواع فولادها، آلیاژهای آلومینیوم، تیتانیوم، مس وغیره را با استفاده از نیروی الکتریکی در حمام الکترولیت، صاف و صیقلی می‌کنند. در واقع سطوح فلزی به منظور کاهش زبری سطح و اصطکاک الکتروپولیش می‌ شوند. در بسیاری موارد الکتروپولیش جهت پلیسه گیری قطعات صنعتی نیز کاربرد دارد. علاوه بر این، سطح فلز الکتروپولیش شده مقاومت به خوردگی بالایی پیدا می کند. از این رو، می­تواند برای آماده سازی قطعات حساس مثل آندایز، آبکاری الکتریکی و غیره استفاده شود. همچنین، از این روش برای پرداخت نهایی سطوح به منظور بهبود جنبه­های ظاهری قطعات نیز استفاده می­شود.

یکی از پرکاربردترین سطوح برای الکتروپولیش فولادها، سطوح ابزارهای جراحی است. این ابزارها بایستی علاوه بر استحکام و سختی مناسب، سطح مساعدی برای فرایند اتوکلاو و استریل شدن داشته باشند و دچار ترک خوردگی و زنگ زدگی نشوند.  به علاوه، زیبایی ظاهری این قطعات از اهمیت بالایی برخوردار است. همه ی این دلایل الکتروپولیش را بهترین راه ممکن در اصلاح سطح این قطعات معرفی می کند. علاوه بر اینکه فرایند الکتروپولیش باعث جلوگیری از رشد باکتری­ها در سطح قطعه نیز می­شود. از این ویژگی فرایند الکتروپولیش در صنایع مختلفی مانند پزشکی، غذایی و غیره استفاده می شود.

شرکت تاراپوشش با بهره گیری از بهترین روش­ها قادر به انجام فرایند الکتروپولیش فولاد سری ۳۰۰ و ۴۰۰ می­باشد. این دانش به صورت ارائه خدمات، فروش محلول ها، راه اندازی خط و مشاوره فنی در شرکت تاراپوشش قابل انجام است.

" ما برای شما گزیده مقالات، اخبار و آخرین دستاورد ها را ارسال می کنیم "
تصویر کپچا

این به ما کمک می‌کند تا از اسپم‌ها جلوگیری کنیم، از شما متشکریم.

</p>

واحد تحقیق و توسعه تاراپوشش آماده حل چالش های علمی و صنعتی شما است..