الکتروپولیش در پزشکی

الکتروپولیش در پزشکی و تولید تجهیزات پزشکی، به عنوان یکی از مؤلفه های مهم در مراقبت از بیمار ، بیشترین توجه را به بهداشت ، ایمنی و زیست سازگاری دارد. دستگاه هایی که در داخل و خارج از بدن استفاده شوند می­ بایست عاری از آلودگی و بدون نقص باشند و با توجه به استانداردها، با موفقیت تست­ های زیستی  مربوط به اداره کل تجهیزات پزشکی را پشت سر بگذارند. این الزامات دقیق اطمینان حاصل می کند که دستگاه های پزشکی استفاده شده در داخل وخارج از بدن ، برای بیماران بی خطر است نگرانی های رایج در جامعه پزشکی شامل موارد زیر است:

  • گسترش پاتوژن
  • رد پیوند
  • خوردگی
  • آلودگی سطح
  • عدم زیست سازگاری.
الکتروپولیش ابزار پزشکی

الکتروپولیش ابزار پزشکی

برای تولید کنندگان وسایل پزشکی یا قطعات مورد استفاده برای کاربردهای بیولوژیکی ، دقت و عملکرد بسیار مهم است. پرداختن به این چالش ها برای عملکرد بهینه وسایل و اجزای پزشکی و همچنین رعایت استاندارد های دقیق تنظیم شده برای کیفیت ، پاکیزگی و دقت لازم است. ازاین­ رو بسیاری از شرکت های تولید تجهیزات پزشکی و ابزارهای جراحی، الکتروپولیش را بر قطعات فلزی خود اعمال می­نمایند.

فرآیندهای کار روی فلز مانند سنگ زنی ، ماشین کاری، و عملیات حرارتی برای تبدیل یک نوار فلزی ، ریخته گری یا ورق به یک قطعه نهایی استفاده می شود. با خم شدن ، زمین و گرم شدن فلز ، سطح فلز بطور قابل توجهی تغییر می کند. این تغییرات می تواند باعث ایجاد آخال، آلودگی ابزار شود که باید قبل از استفاده بر روی بیمار برداشته شود. در بسیاری از موارد ، این عیوب سطح می تواند یک نقطه کانونی برای عفونت یا آلودگی فلز برای بیمار باشد. در نتیجه ، تولید کنندگان انرژی و زمان زیادی را صرف تلاش برای تبدیل این سطوح فلزی به یک وضعیت بی اثر و غیرفعال می کنند.

الکتروپولیش یک فرایند نهایی برای دستیابی به نتایج مطلوب مورد نیاز این صنایع است. مزایای الکتروپولیش شامل: افزایش مقاومت در برابر خوردگی، بهبود عمر خستگی، سطحی تمیز و بهداشتی ، سازگار و با ثبات است.

الکتروپولیش،  اغلب آخرین مرحله در فرآیند تولید است که به سازندگان دستگاه های پزشکی این امکان را می دهد تا نیازهای گوناگونی را برطرف کنند و همچنین مقررات صنعت تجهیزات پزشکی را برآورده سازند. الکتروپولیش ایمپلنت­ ها تا ابزارهای جراحی ، سطحی بهداشتی، با کیفیت بالا را ارائه می دهد که باعث بهبود و عملکرد بهتر این تجهیزات حین به کاربردن در درمان بیماران می شود.۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید